Еске алу күні

1995 жылы 7 сәуірде Тәжік-Ауған  шекарасында  Шымкент қаласының 5485 әскери бөлімінің әскерлері халықаралық бітімгершілік тапсырманы орындау барысында Пшихвар  шатқалында ауған моджехеттерімен болған қанды қақтығыста 17 сарбаз ЕРЛІКПЕН қаза тапқан. Қазіргі таңда Қазақстан Республикасында 7 сәуір  Ерлік күні болып аталады.

2021 жылдың 7 сәуір күні Шымкент қаласының  Абай паркінде  17 сарбазға арналған обелиск алдында  Еске алу күні өтті. Осы іс-шараға ардагерлер мен бірге Онтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалык университетінің әскери кафедрасының студенттері қатыстып, ескерткішке гүл шоқтарын қойды. Егемен еліміздің келешегі жас ұрпақты Отан сүйгіштік пен патриотизмге тәрбиелеуге Тәжік-Ауған  шекарасындағы  ұрыс қимылдарының ардагерлері әскери кафедра бастығының орынбасары-оқу бөлім бастығы запастағы подполковник Касымбеков Асан Булегенович және әскери кафедраның оқытушысы запастағы майор Айкынбеков Бахтияр Айтпаевич үлкен үлестерін қосуда.